Česká metropole opět získala prvenství v americkém žebříčku nejkrásnějších vánočních míst na světě podle zpravodajského serveru U.S. News. Praha v něm předběhla evropské metropole Vídeň, Řím i Salcburk, lyžařský ráj Aspen nebo exotické Maledivy, které se umístily na druhém místě.

Žebříček top vánočních destinací, který server každoročně zveřejňuje v rámci cestovatelské rubriky, vychází ze skóre respondentů a hodnocení editorů v desítce stanovených kategorií. Hlasující nejvíc zaujala celková atmosféra historické Prahy zasazená do slavnostního vánočního kabátku. „Během prosince se hlavní město České republiky promění v zimní říši divů, kterou musíte spatřit, abyste uvěřili. Středověkou architekturu města pokryje závoj třpytivých světel a místní vánoční trhy patří k nejlepším na světě“, píše server U.S. News.

„Z úspěchu Prahy jako nejlepší vánoční destinace v celosvětovém měřítku mám velkou radost,“ komentuje hodnocení pražský radní pro infrastrukturu Michal Hroza. „Vyzdobit a rozzářit ulice města stejně jako najít správný vánoční strom, dopravit jej do Prahy a udělat z něj nejkrásnější symbol Vánoc nejen pro Pražany je úkolem, na kterém se podílejí Technologie hlavního města Prahy, pořadatel vánočních trhů Taiko a další odborné firmy. I letos se to povedlo na výbornou, za což všem moc děkuji,“ říká Hroza.

„Jsme pyšní na práci celého našeho týmu, který se podílí na přípravě i provozu trhů. Vánoční trhy jsou důležitou součástí sváteční atmosféry centra Prahy. Česká metropole je v zahraničí vnímána jako místo s kouzelnou vánoční atmosférou i díky vánočním trhům,“ říká Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která je již devatenáct let organizátorem vánočních trhů na Staroměstském a Václavském náměstí v Praze.

„Vánoční atmosféru si mohou obyvatelé a návštěvníci hlavního města užít ještě tento týden. Odstrojování a deinstalaci hlavního vánočního stromu na Staroměstském náměstí a výzdoby v ulicích tradičně zahájíme až po svátku Tří králů,“ uvádí Tomáš Jílek, předseda představenstva Technologií hlavního města Prahy.

Vánoční Praha byla už v minulosti několikrát mezinárodně oceněna. List USA Today označil českou metropoli jako nejlepší vánoční destinaci, CNN Travel zařadil vánoční trhy na Staroměstském náměstí mezi nejkrásnější na světě a v TOP 5 se umístily i v žebříčku prestižního britského listu The Times.

THMP je správcem a servisním partnerem široké škály technologických zařízení v metropoli. Vlajkovou lodí společnosti je péče o síť veřejného osvětlení, nasvěcuje také pražské památky a zajišťuje světelnou vánoční výzdobu a stromy. Dále se stará o městský kamerový systém, světelná signalizační zařízení, dopravní a telematické systémy, veřejné a věžní hodiny a obnovuje mobiliář na zastávkách MHD.

Pro všechny technologie provozuje nonstop jednotný dispečink pro hlášení poruch a řízení servisních zásahů, kterých provede přes 25 tisíc ročně. Nově se THMP podílí na chytrých řešeních pro Prahu v oblasti e-mobility.

Zdroj: 17 Best Christmas Vacations | U.S. News Travel (usnews.com)

Celou tiskovou zprávu naleznete zde.