PROGRAM
Old Town Square
16.3. 2024 Saturday
11:00 - 15:00 Children’s Easter workshop with Druchema
16:00 - 18:00 Youth brass orchestra and choir of ZUŠ Hronov
18:30 - 19:00 Selection from Smichov’s Children and youth center Prague 5
17.3.2024 Sunday
11:00 - 15:00 Children’s Easter workshop with Druchema
16:00 - 17:00 St. Patricks Conamara Chaos - music band
17:30 - 18:15 Berušky a Barušky children’s choir
18:30 - 19:00 Vratislavka children's choir
18.3. 2024 Monday
16:00 - 19:00 Folktrio - folk band
19.3. 2024 Tuesday
16:00 - 16:30 Drtinka Children’s choir
17:00 - 17:30 Anna Kiera - vocal performance
18:00 - 19:00 Academy Of Music - solo performances
20.3. 2024 Wednesday
16:00 - 16:45 Radost choir, Kindergarten and Elementary school Votice
17:15 - 18:00 PRO ARTE VIVA Elementary school of Arts
18:30 - 19:00 Old Noctuella choir
21.3. 2024 Thursday
16:00 - 19:00 Samu&EL - music performance
22.3. 2024 Friday
16:00 - 16:25 Dědinka vocal and dance ensemble - Musica e Danza ensemble preparatory
16:30 - 16:40 Opalinka Kindergarten children’s choir
17:00 - 18:00 Gospel Singers - worship band
18:15 - 19:00 Vonička Čestlice children’s folklore ensemble
23.3. 2024 Saturday
11:00 - 15:00 Children’s Easter workshop
16:00 - 19:00 International folklore festival Spring fairytale (UA, EE, GE, BG, RO, PL)
24.3. 2024 Sunday
11:00 - 15:00 Children’s Easter workshop
16:00 - 16:30 Kamýček folklore ensemble
16:40 - 17:20 Sedmihlásek Prague children’s choir
17:30 - 17:35 Harmony Dance show
17:50 - 18:15 KWAY mixed choir
18:30 - 19:00 Voices of Prague choir
25.3. 2024 Monday
16:00 - 17:00 The Elementary School of Arts, Prague Stodůlky - music performance
17:30 - 18:20 Rosénka folklore ensemble, Hrozénka and Treperendy group, Makovičky children’s folklore choir
18:30 - 19:00 Oli Rumlová - solo performance
26.3. 2024 Tuesday
16:00 - 16:20 Modrá vocal and dance group
16:30 - 17:00 Klíček children’s choir and Notečka flute ensemble
17:15 - 18:15 AGLAIA - Children’s choir of Elementary and grammar school of Arts Dobříš
18:40 - 19:00 Rolnička Prague male choir
27.3. 2024 Wednesday
16:00 - 16:30 Bajkaláček choir
16:45 - 17:15 Osmikvítek children’s choir - Sněženky and Kopretinky preparatory departments
17:30 - 18:00 Lučinka folklore ensemble
18:10 - 19:00 BETTY dance school
28.3. 2024 Thursday
16:00 - 17:00 Jan Jareš - blind singer and pianist
17:15 - 19:00 Třehusk - Old Prague’s band
29.3. 2024 Friday
16:00 - 16:30 Maleníček a Záhoráček children’s folklore ensemble
16:45 - 18:15 Let’s dance with Studánka Prague
18:30 - 19:00 Lazarka dance ensemble
30.3. 2024 Saturday
11:00 - 15:00 Children’s Easter workshop with Pompo
16:00 - 16:20 Most children’s home - Roma folklore
16:45 - 17:30 Bořanka brass band
17:40 - 18:00 Most children’s home - Roma folklore
18:15 - 19:00 Bořanka brass band
31.3. 2024 Sunday
11:00 - 15:00 Children’s Easter workshop with Pompo
16:00 - 19:00 Třehusk - Old Prague’s band
1.4. 2024 Monday
11:00 - 15:00 Children’s Easter workshop
15:45 - 16:45 Romaneto theater - How Mr. Slepička and Mrs. Kohoutková painted eggs
17:15 - 19:00 Plzeňský Mls - small folk ensemble
2.4. 2024 Tuesday
16:00 - 18:00 Václav Tobrman
18:15 - 18:35 Mirabel dance studio - Irish dance
18:45 - 19:00 Pěvecký sbor Annotare in corde
3.4. 2024 Wednesday
15:30 - 15:50 Mráček & Sluníčko children’s choirs of Prof. Švejcar Elementary School
16:00 - 16:20 4Pastelky and Notičky kindergarten choir
16:30 - 17:10 Noctuella and Kulíšci children’s choir
17:30 - 18:30 DominiKa - music performance
18:30 - 19:00 Patrik Stoupa - music performance
4.4. 2024 Thursday
16:00 - 17:00 Academy Of Music - solo performances
17:00 - 17:40 Youth center Suchdol - solo vocal performances
18:00 - 19:00 Triangl, Zelenáček, Trianglíček choir
5.4. 2024 Friday
16:00 - 19:00 Vladimír’s Novotný Cimbalom folklore music
6.4. 2024 Saturday
11:00 - 15:00 Children’s Easter workshop with Pompo
16:00 - 18:00 Let’s dance with Studánka Prague
18:15 - 19:00 JK Band of Elementary school of Arts Kralupy nad Vltavou
7.4. 2024 Sunday
11:00 - 15:00 Children’s Easter workshop with Pompo
16:00 - 16:50 Pomněnka children’s vernacular group
17:20 - 17:45 Clarinet ensemble of Elementary school of Arts Nad Alejí
17:50 - 18:05 DAG studio, Elementary and Kindergarten school Sdružení - dance ensemble
18:10 - 19:00 Pomněnka children’s vernacular group
Wenceslas Square
16.3. 2024 Saturday
16:00 - 17:00 The Elementary School of Arts, Prague Stodůlky - music performance
17:00 - 18:00 Academy Of Music - solo performances
17.3. 2024 Sunday
16:00 - 16:30 Selection from Smichov’s Children and youth center Prague 5
16:45 - 18:00 Let’s dance with Studánka Prague
21.3. 2024 Thursday
16:00 - 17:00 DominiKa - music performance
17:00 - 18:00 Solo performances by students of International Conservatory Prague
22.3. 2024 Friday
16:00 - 18:00 Folktrio - folk group
23.3. 2024 Saturday
16:00 - 16:40 Světlovánek folklore ensemble
17:00 - 17:30 Dzvinočok boys choir and Vognyk girls choir from Kyiv
17:30 - 18:00 Voices of Prague choir
24.3. 2024 Sunday
16:00 - 18:00 Folktrio - folk group
28.3. 2024 Thursday
16:00 - 18:00 Samu&EL - music performance
29.3. 2024 Friday
16:00 - 18:00 Třehusk - Old Prague’s band
30.3. 2024 Saturday
16:00 - 18:00 Třehusk - Old Prague’s band
31.3. 2024 Sunday
16:00 - 18:00 Folktrio - folk group
1.4. 2024 Monday
16:00 - 18:00 Miroslav Kotlár’s Cimbalom folklore music
4.4. 2024 Thursday
16:00 - 18:00 Načarej - folk band
5.4. 2024 Friday
16:00 - 17:00 Gospel Singers - worship band
17:30 - 18:00 Lučinka folk ensemble
6.4. 2024 Saturday
16:00 - 16:15 Rinceoirí - Irish dance club
16:30 - 18:00 Let’s dance with Studánka Prague
7.4. 2024 Sunday
16:00 - 18:00 Samu&EL - music performance